2

1
1397/10/20 پنجشنبه در شهرستان فامنین صورت گرفت: بازدید مهرداد نادرفر مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان و سید مجید شماعی فرماندار شهرستان فامنین از کتابخانه عمومی شهید مطهری روح الله رسولی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین از بازدید مهرداد نادرفر مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان و سید مجید شماعی فرماندار شهرستان فامنین از کتابخانه عمومی شهید مطهری خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه‌هاي عمومي استان همدان؛ روح الله رسولی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین از بازدید مهرداد نادرفر مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری همدان و سید مجید شماعی فرماندار شهرستان فامنین از کتابخانه عمومی شهید مطهری خبر داد.

نادری‌فر عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی به عنوان مراکز فرهنگی، در پیشبرد و اعتلای روزافزون جامعه نقش ویژه ای دارند.

نادری‌فر ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین کتابخانه شهید مطهری افزود: امروزه ازدواج از مسائل مهم و ضروری جامعه ما است و هر ارگان و نهادی باید هرچه بیشتر برای ترغیب جوانان به این امر مقدس تلاش کند. کتابخانه‌های عمومی نیز به عنوان نهاد پیشرو در این امر باید با برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج و استفاده از مدرسان متخصص، جوانان را هر چه بیشتر به این امر دعوت نمایند.

شماعی بیان کرد: دبیر کل محترم نهاد کتابخانه‌های عمومی در سفری که به شهرستان فامنین داشتند، به برگزاری دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف جامعه به ویژه جوانان تاکید کردند؛ که هم اکنون این امر تحقق یافته و شاهد برگزاری دوره های خوبی در این شهرستان هستیم.

شماعی افزود: همچنین در این سفر مصوبه‌هایی برای تخصیص بودجه در رابطه با تجهیزات کتابخانه و ساخت سالن مطالعه مجزا برای خواهران و برادران و ... داشتند.

رسولی در ابتدا به ارائه گزارشی از تعداد منابع کتابخانه‌ها و تعداد اعضا و جامعه کتاب‌خوان و همینطور ساختمان و تجهیزات کتابخانه‌های عمومی شهرستان فامنین پرداخت و گفت: امیدواریم با حمایت ارگان‌ها و نهادهای مرتبط بتوانیم بیشتر از پیش اقشار جامعه را به سمت کتاب و کتابخانه تشویق کنیم.
تعداد بازديد اين صفحه: 102