6

5

4

2

1

3
1397/10/13 پنجشنبه در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه آیت‌الله سید رضا فاضلیان ازندریان برگزار شد. همکاری شهرداری، شورای شهر ازندریان و انجمن ادبی فردوسی در برگزاری انجمن ادبی در کتابخانه آیت‌الله سید رضا فاضلیان ازندریان جلسه «عصر شعر انقلاب» با حضور دکتر فتحی معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر، آیت‌الله امیدی امام‌جمعه ازندریان، دکتر جهانی بخشدار جوکار، ترکاشوند سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آخشیک رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر و اعضای انجمن شعر فردوسی با حضور علاقه‌مندان به شعر و شعرخوانی در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه آیت‌الله سید رضا فاضلیان ازندریان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ جلسه «عصر شعر انقلاب» با حضور دکتر فتحی معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر، آیت‌الله امیدی امام‌جمعه ازندریان، دکتر جهانی بخشدار جوکار، ترکاشوند سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آخشیک رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان ملایر و اعضای انجمن شعر فردوسی با حضور علاقه‌مندان به شعر و شعرخوانی در سالن آمفی‌تئاتر کتابخانه آیت‌الله سید رضا فاضلیان ازندریان برگزار شد. در این جلسه فرماندار محترم به اهمیت و جایگاه شعر فارسی در فرهنگ غنی و اصیل ایرانیان پرداخت و خاطرنشان کرد که بسی جای افتخار دارد که این فرهنگ در شهر نهادینه‌شده است که پایدار ماندن در این راه را از حاضرین در جلسه خواستار شد، در ادامه تعدادی از شاعران به شعرخوانی پرداخته و نیز چند تن از نویسندگان با خواندن آثار منثور خود، روح‌بخش این فضای ادبی شدند.

لطیفی افزود: جلسه برگزارشده در فضایی صمیمی و روح‌افزا و سرشار از طراوت برگزار شد و حضار پس از برپایی آن حس خوبی پیدا کردند که می‌توان گفت: انرژی مضاعفی در آن‌ها ایجاد شد. لطیفی اشعار قرائت‌شده شاعران جوان را دل‌نشین و پرمعنا توصیف کرد و افزود: جلسه مذکور از انسجام بالایی برخوردار بود و کیفیت اشعار قرائت‌شده نیز بسیار خوب است. لطیفی دقت در انتخاب شاعران برای خوانش اشعار را نیز مناسب دانست. وی با اشاره به بخشی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) خطاب به شاعران که فرمودند: «شعر انقلاب از درخشان‌ترین دوره‌های تاریخ شعر فارسی است» عنوان کرد تعداد شاعران حاضر درصحنه به‌ویژه جوانان بی‌نظیر است.

لطیفی تصریح کرد: از بخشی از سخنان ایشان می‌توان استنباط کرد که اهالی فرهنگ و به‌ویژه شاعران، باید به این نکته توجه داشته باشند که ناملایمات و ناهنجاری‌هایی در جامعه وجود دارد و طبع لطیف شاعران نیز از آن متأثر است و ممکن است در اشعار خود به آن اشاره کنند، شاعران باید با بصیرت و آگاهی به این نکته توجه کنند که اعتراض و بیان این گلایه‌ها باید در چهارچوب قبول اصل گفتمان انقلاب باشد و باکسانی که با اصل این گفتمان مشکل‌دارند، هم‌صدا نشوند. وی بابیان اینکه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب راهبرد کلی برای تمامی جامعه است، افزود: این بیانات در تمامی شئون زندگی فردی و اجتماعی و فرهنگی می‌تواند تأثیرگذار باشد و وظیفه همگان است که این راهبردها را آویزه گوش خود کنند.

در انتها لازم به ذکر است شعرا از شهرهای ملایر، همدان، قم، زنجان، بهار، ازندریان و روستاهای تابعه دعوت‌شده بودند و اکثراً به گویش ترکی سروده‌های خود را برای حضار خواندند.

حسن رمضانی بازیگر برنامه لیموترش در شبکه همدان نیز یکی دیگر از مدعوین مراسم بود که با اجرای برنامه‌های طنز به فضای مراسم نشاط بیشتری بخشید.

تعداد بازديد اين صفحه: 125