1
1397/12/20 دوشنبه فرماندار کبودرآهنگ مطرح کرد؛ پیشرفت فرهنگی، اقتصادی و سیاسی جوامع درگرو حمایت از حوزه کتابخوانی است فرماندار شهرستان کبودرآهنگ در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودرآهنگ به نقش کتاب و کتابخوانی در پیشرفت جامعه تأکید کرد. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، حجت الله مهدوی؛ فرماندار شهرستان کبودرآهنگ در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودرآهنگ به نقش کتاب و کتابخوانی در پیشرفت جامعه تأکید کرد و گفت: جهت پیشرفت فرهنگ کتابخوانی، مطالعه و سطح علمی شهرستان باید کلیه زیرساخت‌ها، منابع و امکانات را در این زمینه افزایش داد که این موضوع باعث ارتقاء سرانه مطالعه در جامعه می‌شود.

مهدوی افزود: جوامعی موفق هستند که مسیر حرکت آنان با اطلاعات و دانش همراه باشد که کتابخانه‌های عمومی منبع این اطلاعات و دانش هستند و در جامعه‌ای که استفاده بیشتری از منابع کتابخانه‌ای می‌شود موفقیت و پیشرفت قابل‌ملاحظه‌ای اتفاق خواهد افتاد.

 وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی اظهار داشت: یکی از جلساتی که تصمیمات خوبی درزمینه توسعه فرهنگ جامعه گرفته می‌شود همین جلسات انجمن کتابخانه‌های عمومی است چراکه ترویج کتابخوانی منجر به توسعه فرهنگ و توسعه فرهنگ منجر به توسعه سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جوامع می‌شود.

فرماندارکبودراهنگ، ضمن لزوم ترویج کتابخوانی در بین مردم، مطالعه کتب در حوزه دفاع مقدس را برای دانشجویان و دانش‌آموزان جهت بصیرت افزایی آنان بسیار ضروری دانست.

وی در ادامه نهادینه کردن نذر کتاب به کتابخانه‌های عمومی توسط مردم کتابخوان را یک حرکت و سنت بسیار ارزشمند جهت غنی کردن منابع اطلاعاتی این مراکز عنوان نمود.

در ادامه سید جواد معینی رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان کبودرآهنگ  ضمن قدردانی از همکاری و حمایت همیشگی اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی به تشریح عملکرد فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی در سال 97 و سه‌ماهه چهارم سال جاری پرداخت و با ارائه گزارشی از فعالیت‌های اجراشده در سطح کتابخانه‌های شهرستان افزود: خوشبختانه با تلاش همکاران کتابخانه‌های عمومی سرانه کتاب، عضو زیربنا در این شهرستان بالاتر از میانگین استانی و کشوری قرار دارد.

معینی راه‌اندازی چندین کتابخانه به‌صورت حق انتفاع را مهم‌ترین برنامه این اداره در سال آینده عنوان کرد و افزود: به‌زودی شاهد ارتقاء سرانه زیربنای کتابخانه‌های عمومی با افزایش چندین کتابخانه در سطح روستاها خواهیم بود که این امر نیازمند حمایت مسئولین شهرستان، همراهی دهیاران و اعضای محترم شورای اسلامی در روستاها است.

وی افزود: شهرستان کبودرآهنگ دارای 13 باب کتابخانه نهادی و مشارکتی مستقل که 6 باب شهری و 7 باب روستایی می‌باشند.

وی در ادامه گفت: کتابخانه‌های شهرستان کبودرآهنگ با دارا بودن3756 مترمربع فضای کتابخانه‌ای، 6186 عضو فعال، 113098 نسخه کتاب و 89.72 درصد سرانه کتاب به ازای هر 100 نفر، از نظر کیفیت و کمیت منابع غنی می‌باشند.

وی با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی بیان کرد: این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ رضوی و مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم (ع) به ارائه شش عنوان کتاب پیرامون زندگی امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و احمدابن موسی (ع) برای گروه‌های سنی کودک و نوجوان و بزرگ‌سال می‌پردازد.

وی در پایان بر لزوم مشارکت تمامی دستگاه‌ها برای برگزاری جشنواره رضوی و تشویق مخاطب تأکید کرد.

تعداد بازديد اين صفحه: 80