1397/7/30 دوشنبه در کتابخانه بعثت تویسرکان انجام شد: برگزاری جشنواره غذاهای محلی به مناسبت روز روستا و عشایر هاجر بیات از برگزاری جشنواره غذاهای محلی به مناسبت روز روستا و عشایر با هدف زنده نگاه داشتن آئین و رسوم محلی در کتابخانه بعثت خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، هاجر بیات؛ مسئول کتابخانه عمومی بعثت روستای سید شهاب بیان داشت؛ این جشنواره به مناسبت روز روستا و عشایر با هدف زنده نگاه داشتن آئین و رسوم محلی در روستا با توجه به ماشینی شدن جامعه و فراموشی سنت‌های قدیمی با همکاری بانوان روستا برگزار شد و به نفرات برتر این جشنواره جوایزی از سوی کتابخانه اهدا گردید.
بیات با اشاره به اینکه در این جشنواره، مهدی کریمی؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی تویسرکان،  کارشناسان تغذیه مرکز بهداشت شهرستان، کارکنان خانه بهداشت و جمعی از اعضای کتابخانه حضور داشتند، گفت: در این جشنواره بانوان علاوه بر غذاهای محلی روستا، محصولات خانگی خود را به نمایش گذاشته و نحوه تهیه آنها را برای کارشناسان و شرکت کنندگان توضیح دادند.
مریم سوری؛ کارشناس تغذیه در این مراسم با اشاره به این موضوع که در روستا غذاها و خوارکی‌ها نسبت به جوامع شهری از لحاظ طبیعی بودن و مواد مغذی غنی‌تر هستند وهمچنان غذاهای سنتی استفاده می‌شوند، از تنوع غذایی که در این جشنواره وجود داشت، اظهار رضایت کرده و با توجه به روز ملی کودک به اهمیت بالای تغذیه سالم و درست کودکان که در سن رشد هستند تاکید کرد.
مسئول کتابخانه عمومی بعثت در ادامه اظهار داشت: دیدار از کودک معلولاما با استعداد روستای سیدشهاب به مناسبت روز جهانی کودک نیز از دیگر فعالیت‌های این کتابخانه بود که این دیدار در روز جهانی کودک توسط مسئول کتابخانه و جمعی از اعضای کودک و نوجوانان فعال کتابخانه انجام شد.
وی، هدف از این دیدار را خوشحال کردن این کودک معلول و آشنایی کودکان با این کودک با استعداد بود تا به این حقیقت پی ببرند که معلولیت محدودیت نیست و اگر انسان از لحاظ جسمی دچار نقص عضو باشد می‌تواند با فکر و اندیشه از کسانی که سلامت جسمی دارند نیز برتر باشد و الگوی جامعه و همسالان خود قرار بگیرد.
بیات گفت: همه هنرهای دستی این کودک که شامل ساخت ماکت ماشین آلات کشاورزی و ماشین‌های مختلف باربری و مسافربری می‌باشد با باطری و برق کار می‌کند و این کودک بدون هیچگونه کلاس و آموزش و فقط با استعداد ذاتی خود این کاردستی‌های زیبا را با دست‌های هنرمند خود خلق می‌کند.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما