1397/7/26 پنجشنبه جلال اصلاحی خبر داد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی به مناسبت هفته ملی کودک جلال اصلاحی از شور و نشاط کودکان در ویژه برنامه‌های هفته کتاب کتابخانه توحید خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ جلال اصلاحی؛ مسئول کتابخانه عمومی توحید سامن ملایر بیان داشت:با توجه به لزوم توجه بیش از پیش به نقش کتابخانه‌ها و برنامه‌های فرهنگی در پرورش فکری کودکان در هفته ملی کودک با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شهر سامن و مدرسه شریعتی اقدام به برگزاری مراسمی در سالن کتابخانه توحید شد.
اصلاحی افزود: در این مراسم علاوه بر برگزاری نشست کتاب‌خوان و معرفی چهار عنوان کتاب توسط دانش آموزان، مسابقه جمله نویسی در مورد محرم و آئین مقدس پیاده روی اربعین برگزار شد و دانش آموزان حاضر به خلق جمله هایی زیبا در این مورد پرداختند.
وی اظهار داشت: در این هفته بازدیدهای گسترده‌ای همراه با قصه‌گویی در کتابخانه توحید برگزار شد که شور و نشاطی مضاعف بر کتابخانه جاری کرد. 
مریم محمودپور کتابدار کتابخانه توحید نیز در ادامه افزود:در این مراسم که میزبان محمد رضا روستایی نویسنده بومی شهرستان و خالق کتاب ستایش نیز بود ،روستایی به بیان سخنانی در باب کودکان و آئین محرم پرداختند و از بهترین جملات تقدیر شد.
وی در پایان از کودکان به عنوان یکی از ناب ترین آیه‌های خلقت یاد کرد و از حرکت در مسیر کتابخوان نمودن
 
کودکان به عنوان رسالتی بزرگ و خدا پسندانه یاد کرد.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما