1397/7/24 سه‌شنبه مسئول کتابخانه بصیرت عنوان کرد: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش گیان برگزار شد مسئول کتابخانه بصیرت شهر گیان از برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی این بخش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، بهنام کیانی؛ مسئول کتابخانه عمومی بصیرت گیان از برگزاری جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش گیان در محل بخشداری گیان با حضور هاشم جهانگیری؛ بخشدار گیان، میلاد امینیان؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند، علی جلالی؛ شهردار گیان و اعضای شورای اسلامی شهر گیان خبر داد.
میلاد امینیان؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان نهاوند در این جلسه از کتابداری به عنوان خدمتی ارزشمند و کاری خداپسندانه یاد کرد و افزود: یکی از وظایف کتابداران در سنگر کتابخانه‌های عمومی اشاعه فرهنگ ناب اسلامی است.
وی آغاز فصل بازگشایی مدارس را فرصت مناسبی برای جذب دانش‌آموزان به کتابخانه‌های عمومی دانست و تصریح کرد: برای عضویت دانش‌آموزان در کتابخانه‌های عمومی، بازدید دانش‌آموزان مدارس سطح بخش از کتابخانه‌های عمومی باید در دستور کار مدیران و دبیران قرار گیرد.
وی انتخاب معاونت پرورشی مدارس، دبیران ادبیات فارسی و دانش‌آموزانی به عنوان رابط فرهنگی مدارس و کتابخانه‌های عمومی را در افزایش ارتباط بین دانش‌آموزان و کتابخانه‌ها مؤثر دانست و افزود: رابطان مدارس و کتابخانه‌ها می‌توانند در راستای مشارکت بیشتر دانش‌آموزان جهت عضویت در کتابخانه‌های عمومی و افزایش سرانه مطالعه نقش مؤثری ایفا کنند.
در ادامه جهانگیری، بخشدار گیان؛ مطالعه را مهمترین عامل رشد و تقویت فکری انسان دانست و بیان نمود: مطالعه و کتابخوانی در طی سال‌های اخیر باعث افزایش علم و شکوفایی دانش‌آموزان بخش گیان در سطح کشور شده است.
وی از مدیران و مسئولین ادارات سطح بخش خواست، با ایجاد قفسه‌های کتاب در ادارات خود فرهنگ مطالعه را در میان کارکنان خود نهادینه کنند.
جهانگیری در ادامه از شهرداری و رسانه‌ها محلی خواست تا در جهت معرفی فعالیت‌های کتابخانه‌های عمومی بخش با کتابداران همکاری لازم را داشته باشند و در این جهت تبلیغات مناسبی انجام دهند.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما