1397/7/23 دوشنبه هاجر بیات خبر داد: برگزاری ویژه برنامه‌های هفته ملی کودک هاجر بیات از برگزاری برنامه‌های متنوع به مناسبت روز جهانی کودک در کتابخانه و مدارس روستای سید شهاب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، هاجر بیات؛ مسئول کتابخانه عمومی بعثت روستای سیدشهاب تویسرکان گفت: روز جهانی کودک روزی است که باید دیده‌ها را خوب گشود و این انسان‌های کوچک را با دقت بیشتری نگریست لذا برخود لازم دانستیم برنامه‌های متنوعی را اجرا نمایم.
وی بیان داشت: جمع‌خوانی کتاب یکی از این برنامه‌ها بود که در این برنامه لیلا زنگنه، مربی مهد به معرفی و خلاصه‌گویی کتاب «برایم قصه‌ای بگو-اصول قصه درمانگری کودک و نوجوان»/ نوشته: اصغر یاوندحسنی، یکی از کتب نورسیده بومی استان همدان پرداخت.
بیات هدف از این برنامه را آشنایی مادران با اصول قصه‌گویی برای کودکان و اثر درمانگری قصه که می‌تواند در تقویت روحیه، از بین بردن پرخاش‌جویی و ترس و بالا بردن اعتماد به نفس کودکان در رابطه با دیگران موثر باشد، عنوان کرد.
وی گفت: مربی مهد با بازخوانی یک قصه از قصه‌های موجود در کتاب گفت: هدف این قصه که می‌تواند به تقویت یکی از جنبه‌های روحی کودک با زبان و قصه‌های کودکانه کمک کند به والدین چندین روش قصه درمانی که در کتاب موجود بود را آموزش داد.
مسئول کتابخانه عمومی بعثت در ادامه گفت: قصه‌گویی والدین برای کودکان که یکی از برنامه‌های جذاب کتابخانه عمومی بعثت می‌باشد نیز از برنامه‌های این هفته بود که با استقبال خوبی مواجه گردید.
وی هدف از برگزاری این برنامه را بالابردن اعتماد به نفس کودکان در جمع‌های دوستان همسالان و همکلاسی‌های خود که جامعه‌ای بزرگتر از جامعه کوچک خانواده می‌باشد و همچنین الگو گرفتن کودکان از مادران خود برای اینکه با اعتماد به نفس بالا در کارهای گروهی شرکت کنند عنوان کرد.
در این نشست کتاب«پچ پچ و یک داستان دیگر»/ نوشته: کلر ژوبرت توسط یکی از والدین برای کودکان جمع‌خوانی شد.
هاجر بیات با بیان اینکه صبح‌گاه با کتاب در روز جهانی کودک برگزار شداز دیگر برنامه‌های این کتابخانه بود، گفت: هدف از برگزاری این برنامه فرهنگی، اشاعه فرهنگ کتابخوانی، تشویق و علاقه‌مند کردن کودکان به کتاب و آشنایی کودکانی که تاکنون عضو کتابخانه نبوده‌اند با کتاب و کتابخانه می‌باشد.
وی بیان داشت: در این برنامه کتاب «کیمیا و سنگ قصه‌گو»/ نوشته: کلر ژوبرت، یکی از کتب نورسیده مهرماه 97 توسط حمیدرضا بیات؛ دانش‌آموز پایه پنجم ابتدایی برای دانش آموزان خلاصه‌گویی شد.
وی با اشاره به "کیمیا" شخصیت اصلی این کتاب، کودکی که دوست دارد هم به کودک بیمار و هم مردم فقیر روستا کمک کند، گفت: ترویج نوع دوستی و کمک به دیگران به خصوص همدلی و دوستی کودکان با همسالان و کودکانی که از لحاظ جسمی و مالی در سطح پائین قرار دارند هدف این برنامه بود.
مسئول کتابخانه عمومی بعثت افزود: برگزاری مسابقه نقاشی به مناسبت روز جهانی کودک و اهدای جوایز به برترین نقاشی‌ها و برنامه‌های شاد کودکانه از دیگر فعالیت‌های کتابخانه در این هفته بود.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما