1397/7/23 دوشنبه به مناسبت روز کودک برگزار شد: «کودک و شکلات‌های خواندنی» در کتابخانه مرکزی همدان رئیس کتابخانه مرکزی همدان گفت: ویژه‌ برنامه « کودک و شکلات‌های خواندنی» به مناسبت روز کودک در کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان: سیده منصوره حسینی‌شعار از برگزاری ویژه برنامه‌ای به مناسبت روز کودک در کتابخانه مرکزی همدان خبر داد و اظهار کرد: به مناسبت هفته جهانی کودک، ویژه برنامه‌ای با عنوان «کودک و شکلات‌های خواندنی» با حضور، محمود رضوی؛ معاون مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان، اعضا مهدکودک‌ها و دبستان‌ها، اعضا فعال کودک کتابخانه مرکزی و والدین کودکان در بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد.
وی با تأکید بر اهمیت نهادینه کردن فرهنگ کتابخوانی از دوران کودکی در بین اقشار جامعه، گفت: انتخاب عنوان برنامه به نام «کودک و شکلات‌های خواندنی» به این دلیل است که کتاب‌هایی را به شکل شکلات به کودکان هدیه کرده و آنها را به امر کتابخوانی تشویق می‌کنیم.
رئیس کتابخانه مرکزی همدان با اشاره به اینکه در یکی از  بخش‌های این مراسم مسؤولیت کتابداری را به کودکان واگذار کردیم، تا کودکان بتوانند حس کتابداری را به صورت ملموس و از نزدیک درک کنند، افزود: همواره یکی از اهداف کتابخانه‌های عمومی ارتقاء سطح علمی و توانمند کردن اعضا کتابخانه با ایجاد برنامه‌های خلاقانه بوده است.
وی ادامه داد: برگزاری نشست کتاب‌خوان، مسابقه نقاشی و اجرای سرود زیبای دسته جمعی کودکان از دیگر برنامه‌های جذابی بود که با استقبال خوب کودکان برگزار شد.
حسینی شعار با تاکید به اینکه هر سال به مناسبت روز کودک برنامه‌هایی را در کتابخانه مرکزی برگزار می‌کنیم، خاطرنشان کرد: رشد خلاقیت کودکان از اهداف نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان است که همواره در این مسیر اقداماتی انجام داده‌ایم.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما