1397/7/18 چهارشنبه در شهرستان همدان برگزار شد: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر جورقان جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر جورقان در دفتر بخشدار بخش مرکزی شهرستان همدان برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سعید محبیان؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان از برگزاری جلسه انجمن کتابخانه عمومی پیامبر اعظم(صلوات الله علیه السلام) شهر جورقان در دفتر بخشدار مرکزی شهرستان همدان با حضور حمید عبدلی، بخشدار و رییس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر جورقان،  محمد قره‌باغی، شهردار جورقان، اعضای شورای اسلامی شهر جورقان و دیگر اعضای انجمن کتابخانه عمومی پیامبر اعظم (صلوات الله علیه و آله و سلم) خبر داد.
محبیان؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان در ابتدای جلسه گزارشی از اهم اقدامات و فعالیت‌های انجام شده در شش ماهه اول سالجاری در کتابخانه پیامبر اعظم(صلوات الله علیه و آله و سلم) ارائه داد و گفت: پرداخت نیم درصد توسط شهرداری‌ها امری صریح و قانونی است که نباید به آن بی‌توجهی شود.
وی پرداخت نیم درصد را حمایت از بخش فرهنگی عنوان کرد و افزود: کتابخانه‌های عمومی از ارکان توسعه فرهنگی در جوامع هستند که باید به خوبی از آن حمایت شود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی همدان، بیان کرد: شهرداری در صورتی که نیم درصد واقعی را در زمان تعیین شده به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی واریز کند و آن را به تاخیر نیندازد علاوه بر انجام وظیفه قانونی از توسعه فرهنگی حمایت کرده است.
در ادامه حمید عبدلی؛ بخشـدار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر جورقان، ضمن قدردانی از تلاش و اقدامات صورت گرفته در کتابخانه‌ها، مصوبه ماده شش در مورد پرداخت سهم نیم درصد شهرداری‌ها را قرائت نمود و استفاده از ظرفیت خیرین در کنار بودجه‌های اختصاصی جهت بهسازی کتابخانه را ضروری دانست.
گفتنی است در این جلسه شهردار جورقان ابراز امیدواری کرد: تمام مطالبات نیم درصد شهرداری به حساب انجمن کتابخانه‌های در سال 97 واریز شود.  
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما