1397/7/18 چهارشنبه سعیده موسی زاده خبر داد: اجرای برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه دانشجو سعیده موسی زاده از اجرای برنامه‌های فرهنگی با هدف غنی کردن معلومات دینی اعضا کتابخانه دانشجو خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان؛ سعیده موسی‌زاده؛ کتابدار کتابخانه عمومی دانشجو ملایر از برگزاری برنامه‌های ویژه محرم در بخش کودک کتابخانه با حضور پر شور اعضای کودک و نوجوان خبر داد.
وی با بیان اینکه نشست کتاب‌خوان ویژه کودک و نوجوان با موضوع محرم و قیام امام حسین(علیه السلام) برگزار شد افزود: در این برنامه اعضا کودک و نوجوان کتاب‌های مورد علاقه خود در این زمینه را به دوستانشان معرفی و خلاصه گویی کردند که عبارت بود از:کتاب «سقای تشنه لب» ارائه توسط: یسرا شاملو، «شام غریبان» ارائه توسط: فاطمه قهری، «اشک ستاره‌ها»، ارائه توسط: سارا سخاوت، «عطش و آتش» ارائه توسط: فائزه نظری، «مهمان کوچک» ارائه توسط: ستایش احمدوند، «کوچکترین سرباز عاشورا» ارائه توسط: تینا چگنی.
وی با بیان اینکه مسابقه نقاشی با موضوع عاشورا از دیگر برنامه‌های این کتابخانه بود که با استقبال پرشور اعضا روبرو شد، گفت: در این برنامه از کودکان خواسته شد تا اولین تصویری که با شنیدن نام عاشورا در ذهنشان نقش می‌بندد را نقاشی کنند و در پایان نمایشگاهی از نقاشی‌های اعضا برگزار شد و به بهترین نقاشی‌ها جوایزی اهدا شد.
موسی زاده افزود: محرم بعد از هزاران سال پیوند دهنده قلبها و دلهای همه مسلمانان است و آیین‌های عزاداری از کودکی در ذهن همه ما نقش بسته و در بزرگسالی با درک صحیحی از امام حسین(علیه السلام) و فلسفه عاشورا در عمق جان همه ما نفوذ کرده است و رسالت همه ما در برابر نسل آینده خلق صحنه‌هایی بی بدیل از عاشورا در قالب مسابقات و روایت عاشورا با زبان قابل فهم برای کودکان و نوجوانان است.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما