1397/7/18 چهارشنبه در کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد: برنامه‌های متنوع فرهنگی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه‌های متنوع فرهنگی به مناسبت گرامیداشت هفته دفاع مقدس در بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سیده منصوره حسینی شعار؛ رئیس کتابخانه مرکزی همدان عنوان کرد: از جمله این برنامه‌های فرهنگی برگزاری نمایشگاه کتاب با موضوع دفاع مقدس، برگزاری مسابقه رنگ آمیزی دفاع مقدس، معرفی کتاب «نامه سرخ ماه»، اثر: لیلا عبهری، مربی کانون ادبی کتابخانه مرکزی و برگزاری نشست کتاب‌خوان کتابخانه بود.
وی، عنوان کرد: با توجه به اهمیت انتقال فرهنگ ایثار و ارزش‌های دفاع مقدس به نسل نو و آشنایی بیشتر این قشر با ارزش‌های انقلاب از مشارکت کودکان و نوجوانان می‌بایست در این حوزه استفاده بهینه شود و در همین راستا بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی اقدام به اجرای برنامه‌های فرهنگی با مشارکت کودکان و نوجوانان در حوزه دفاع مقدس نمود.
حسینی شعار، گفت: در ادامه، لیلا عبهری مربی کانون ادبی کتابخانه مرکزی، از نویسندگان به نام استان همدان در حوزه دفاع مقدس به معرفی کتاب خود با عنوان «نامه سرخ ماه » پرداخت و عنوان نمود: این کتاب خاطرات یک از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس به نام مهدی حیدری است، که وظیفه اش نامه رسانی بوده و توسط نیروهای عراقی به اسارات گرفته می شود.
رئیس کتابخانه مرکزی، افزود: بخش کودک با هدف آشنایی اعضای کتابخانه با کتب حوزه دفاع مقدس اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب دفاع مقدس و همچنین مسابقه رنگ‌آمیزی برای کودکان با این موضوع نمود.
وی با اشاره به اینکه از دیگر برنامه‌های اجرا شده، نشست کتاب‌خوان تخصصی با موضوع دفاع مقدس بود،بیان داشت: کتاب‌های معرفی شده در نشست به شرح زیر می‌باشد.
«شمر و صدام و یارانش»/ نویسنده: داود امیریان/ ارائه توسط: هدیه زهرا پیله وریان؛ «جاسم رمبو»/ نویسنده: داود امیریان/ ارائه توسط: آرمان کریمی؛ «مادر شهادت فرزندت مبارک»/ نویسنده: فهیمه خدا دوست/ ارائه توسط: ملیکا اسماعیلی؛ «فرزندان ایرانیم»/ نویسنده: داود امیریان/ ارائه توسط: مبینا کستانی خواه
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما