1397/7/14 شنبه در کتابخانه مرکزی همدان صورت گرفت: آغاز فعالیت جام باشگاه کتابخوانی همزمان با آغاز سال تحصیلی جام باشگاه کتابخوانی مرکزی همدان شروع به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سیده کبری سپهر سید زیادی، کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی، از آغاز فعالیت جام باشگاه کتابخوانی با عنوان جام باشگاه کتابخوانی مرکزی همدان همزمان با آغاز سال تحصیلی در کتابخانه مرکزی خبر داد.
وی گفت: این مراسم با نمایشگاهی از کتب معرفی شده برای جام باشگاه کتابخوانی در طبقه همکف در کتابخانه مرکزی آغاز شد و در ادامه در بخش همدان شناسی طی نشستی صمیمی با حضور سیده منصوره حسینی شعار، رئیس کتابخانه مرکزیلیلا ابهری، نویسنده بومی و اعضای جام باشگاه کتابخانه مرکزی همدان برگزار گردید.
سپهر اظهار کرد: هدف از این جام کمک به افزایش سرانه مطالعه میان کودکان و نوجوانان، تقویت فرهنگ گفتگو و استدلال و مهارت در بحث و قدرت تفکر و تحلیل انتقادی و آشنایی با مراکز فرهنگی و کتابفروشی‌ها و کمک به ارتباط بین نوجوانان و اهل قلم است.
کتابدار بخش کودک و نوجوان کتابخانه مرکزی، خاطرنشان کرد: باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان گروه‌های کتاب‌خوانی هستند که با حضور دست‌کم ۱۲ کودک یا نوجوان برای مبادله کتاب و خواندن کتاب‌های مبادله شده و دیگر کتاب‌ها و زیر نظر یک مربی بزرگ‌سال تشکیل و پس از ثبت در دبیرخانه مرکزی جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان فعالیت می‌کند.
ابهری نویسنده خوش ذوق استان نیز در این خصوص اظهار داشت: نوجوانان عزیز بایستی در جریان باشند که قبل از مطالعه هر کتاب و نگارشی بایستی با عناصر داستان آشنایی داشته باشند و به ارائه توضیحاتی در این زمینه بپردازند.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما