1397/7/14 شنبه معصومه بیات، خبر داد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس در کتابخانه عترت معصومه بیات، از برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان عترت به مناسبت هفته دفاع مقدس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، معصومه بیات، مسئول کتابخانه تخصصی کودک عترت تویسرکان، در جمع اعضا کتابخانه به تبیین روزهای هشت سال دفاع مقدس پرداخت و اظهار داشت: آن روزها نام و نان بهایی نداشت و آنچه میدان دار بود، قیام بود و عروج. آن روزها ماندن بی معنا بود و مردن در بستر، ننگی بزرگ. آن روزها شهادت، شاهراهی به وسعت افق داشت. آن روزها فاصله خاک تا افلاک و کویر تا بهشت، یک میدان مین بود. خاکریزها، بوی بهشتِ مردانی را گرفته بود که سر به سر، تن به مرگ می‌سپردند تا مبادا وجبی از کیان دین و وطن، به دست متجاوزان بیفتد؛ چرا که دفاع مقدس، رساترین واژه در قاموس ایستادگی این ملّت قهرمان است. مردان این دیار در پی تجاوز ظالمان بعثی عراق، در هفت شهر عشق، هشت بهار، آزادگی را پیمودند و حماسه آفریدند.
وی افزود: ۳۱ شهریور تا 7 مهر به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان عترت به مناسبت گرامیداشت این هفته اقدام به برگزاری برنامه‌هایی با هدف زنده نگه داشتن یاد و خاطره حماسه آفرینی‌های زنان و مردان دلاور کشورمان در هشت سال دفاع مقدس نمود.
بیات در ادامه گفت: از جمله این برنامه‌ها برپایی نمایشگاه عکس و کتاب با موضوع مشق رزم، قصه‌گویی، نشست کتاب‌خوان با محوریت کتب دفاع مقدس و غبارروبی مزار پاک و مطهر شهدای والامقام می توان اشاره کرد.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما