1397/7/11 چهارشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی همدان مطرح کرد: راه‌اندازی کتابخانه سیار در فامنین و اسدآباد/ ارشاد ردیف اعتبار جدیدی برای خرید نشریات تعریف کند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه کتابخانه سیار در شهرستان فامنین و اسدآباد راه‌اندازی می‌شود، گفت:‌ اداره ارشاد و فرهنگ اسلامی ردیف اعتبار جدیدی برای خرید نشریات تعریف کند.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان در انجمن کتابخانه‌های استان همدان، اظهار کرد: سال گذشته بیش از 12 هزار نسخه کتاب در حمایت از نویسندگان بومی خریداری و در سطح کتابخانه‌ها توزیع شد.
وی از راه‌اندازی چند پروژه در حوزه کتابخانه‌های عمومی استان در ابتدای سال 97 خبر داد و گفت: چند پروژه کتابخانه‌ای در حال تکمیل است که پیش‌بینی اعتبارات لازم برای آنها انجام شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با ارائه گزارشی از شرکت افراد در جشنواره کتابخوانی رضوی استان، گفت: با شرکت 45 هزار نفری مردم استان در این جشنواره شاهد رشد 119 درصدی در این حوزه نسبت به سال گذشته بودیم.
وی تاکید کرد: آمارها نشان‌دهنده توسعه روند مطالعاتی در جامعه است که امیدواریم با اجرای فعالیت‌های متنوع کتابخانه‌ای این روند با شتاب بیشتری ادامه یابد و کتابخوانی در سبد خانوار دارای جایگاه ویژه‌ای باشد.
دکتر زارعی با اشاره به اینکه در پایان برنامه ششم توسعه باید درصد عضویت را با توجه به فراهم کردن زیرساخت‌ها به 5.8 درصد برسانیم، گفت: امیدوارم این میزان با تلاش همه‌جانبه کتابخانه‌ها محقق شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با بیان اینکه آموزش و پرورش همکاری خوبی با ما دارد و کتابداران در راستای معرفی کتاب‌ها وارد مدارس می‌شوند، گفت: در بسیاری از مناطق هنگامی که زیرساخت‌های آموزش و پرورش جواب نداده سعی کرده‌ایم در حوزه تامین کتاب به این مجموعه کمک کنیم.
وی با اشاره به اینکه در حوزه رسیدگی به مناطق محروم با سازمان‌های مختلف جلسات هماهنگی و بررسی برگزار کرده‌ایم، افزود: بر اساس شورای معاونین ویژه نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در اوایل مردادماه مصوب شد که در فامنین کتابخانه سیار راه‌اندازی کنیم که این موضوع در دست اقدام است.
دکتر زارعی با بیان اینکه این اقدام در اسدآباد و فامنین در حال انجام است، گفت: پیشنهاد می‌کنم آبان ماه نشست رؤسای انجمن‌های استان را با حضور استاندار به مناسبت هفته کتاب برگزار کنیم.
وی با اشاره به اینکه خرید منابع اطلاعاتی بومی انجام شده اما قسمتی از منابع اطلاعاتی ما نشریات هستند، افزود: هزینه جاری برای خرید نشریات نداریم که امیدواریم اداره ارشاد ردیف اعتبار جدیدی در این زمینه تعریف کند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: اگر از سوی استانداری حمایت شویم، طرح پژوهشی را در مورد شاخص‌های مطالعاتی استان ارائه خواهیم کرد.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما