1397/7/5 پنجشنبه در شهرستان اسداباد برگزار شد: جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی بخش پیرسلمان بخشدار پیرسلمان گفت: فرهنگ کتاب و کتابخوانی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته بخش پیرسلمان را ارتقاء خواهیم داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، محسن عزیزی، بخشدار پیرسلمان در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی پیرسلمان با اشاره به جایگاه و اهمیت کتاب و کتابخوانی و مطالعه در رفع مشکلات جامعه گفت: استفاده از ظرفیت خیرین در راستای کمک به کتابخانه‌ها و گسترش کتابخوانی می‌تواند کمک به سزایی به انجمن کتابخانه‌ها نماید.
بخشدار پیرسلمان ضمن تشکر از برگزاری خوب جشنواره کتابخوانی رضوی خاطر نشان کرد: نهادینه کردن فرهنگ رضوی و سبک زندگی امام رضا(علیه السلام) در بین اقشار مختلف جامعه علاوه بر گسترش امور فرهنگی و اجتماعی جامعه در حوزه‌های اقتصادی جامعه نیز تاثیرگذار خواهد بود.
عزیزی با بیان اینکه: دسترسی کتاب برای مردم مناطق محروم بخش پیرسلمان یکی از برنامه‌های انجمن کتابخانه‌ها می‌باشد، اظهار امیدواری کرد: تا پایان سال این امر محقق گردد.
در ادامه مهدی مرادیان تمجید، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان اسدآباد نیز با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه‌های بخش پیرسلمان و برنامه‌های شش ماهه دوم سال افزود: ایجاد کتابخانه سیار در روستای طویلان سفلی یکی از مهمترین برنامه‌های این اداره در بخش پیرسلمان است.
وی با تقدیر از تلاش و زحمات کتابداران، گفت: ایجاد کتابخانه‌های عمومی به عنوان یکی از مهمترین کانون‌ها و مراکز فرهنگی در سطح شهرهای کوچک و روستاها می‌تواند علاوه بر ارائه خدمات کتابخوانی به خدمات آگاهی بخشی جامعه، شناسایی مشکلات اجتماعی و برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های ویژه خانواده نیز تبدیل گردد.
در خاتمه جلسه، سعید قیصری، مسئول کتابخانه عمومی فاطمه الزهراء(سلام الله علیها) آجین به ارائه گزارشی از روند برگزاری جلسات انجمن ادبی کتابخانه فاطمه الزهراء(سلام الله علیها) پرداخت.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما