1397/7/5 پنجشنبه معصومه فزونی خبر داد: برگزاری جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار معصومه فزونی از برگزاری جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با حضور حداکثری اعضا خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، معصومه فزونی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار، از برگزاری جلسه مشترک انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار با حضور احسان قنبری فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی بهار، بخشداران، شهرداران، حسین احمدی رئیس اداره امور همکاری‌های اداره‌کل و سایر اعضای انجمن در کتابخانه عمومی شهید باهنر خبر داد.
در این جلسه، فرماندار شهرستان، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید الشهداء حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام)، عنوان داشت: امام حسین(علیه السلام) و کربلا سرچشمه تمام خیرات و حسنات بوده و هر انسانی از کربلا و فلسفه قیام امام حسین(علیه السلام) به اندازه اندیشه و درک خود بهره‌مند می‌شود.
وی با تقدیر از زحمات اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و کتابداران در برگزاری با شکوه هشتمین جشنواره رضوی در سطح شهرستان بهار که باعث رشد آگاهی و ترویج مطالعه در بین افراد جامعه و شناخت سیره منور رضوی گردید، خواستار توجه جدی مسئولین به توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه شد و افزود: کتابخانه‌ها جزو اماکن مقدس و پر برکت بوده و نگاه ویژه مسئولین در شادابی و پویایی این فضاها، اهمیت ویژه‌ای دارد.
قنبری در ادامه فقر فرهنگی را مشکلی اصلی جامعه دانسته و آگاهی و دانایی را زمینه‌ساز توسعه جامعه خواند و یادآور شد: مطالعه مفید نیاز اصلی جامعه است که بخشی از آن توسط کتابخانه‌های عمومی تحقق می‌یابد.
وی گفت: همه باید به کتابخانه‌های عمومی به شیوه‌های مختلف از جمله اهدای کتاب، تجهیز کتابخانه‌ها، احداث و ساخت کتابخانه‌ها، برپایی نمایشگاه‌ها و فروشگاه‌های کتاب و ... کمک کنند تا نهایتا توسعه فرهنگی جامعه بیش از پیش محقق شود.
در ادامه معصومه فزونی؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهار گزارشی از اقدامات صورت گرفته در برگزاری هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان را ارائه کرد و اظهار داشت: پس از تشکیل ستاد شهرستانی و تبلیغات گسترده در سطح شهرستان هشتمین جشنواره رضوی با معرفی 7 اثر با موضوع سیره امام رضا(علیه السلام) و حضرت معصومه(سلام الله علیها) در سه رده سنی کودک، نوجوان، جوان و بزرگسال به دو صورت مکتوب و الکترونیکی برگزار شد.
وی تصریح کرد: از اقدامات موثر بعمل آمده در این جشنواره ارائه خدمات و معرفی کتب جشنواره، برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی در روستاهای فاقد کتابخانه و در بین عشایر بوده که با استقبال خوبی مواجه گردید و نتیجه تلاش‌های مجموعه شهرستان شرکت 939 نفر در بخش کودک، 1626 نفر در بخش مکتوب و 3013 نفر در بخش آنلاین بوده و در مجموع مشارکت 5668 نفر را به همراه داشته است که با توجه به مشارکت 2717 نفر در سال 1396 شاهد رشد 06/108 درصدی در سال جاری می‌باشیم.
فزونی افزود: 17 نفر از شرکت کنندگان شهرستان در بخش استانی و کشوری منتخب گردیدند که 15 نفر در آیین اختتامیه استانی و دو نفر در مراسم اختتامیه کشوری مورد تقدیر قرار گرفتند و همچنین تعدادی از منتخبین در بخش کتابخانه‌ای نیز در هفته کتاب مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
در پایان این جلسه با توجه به کسب رتبه برتر کشوری توسط کتابخانه فرهنگ روستای حسین آباد در چهارمین جشنواره روستاهای دوستدار کتاب، لوح تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به کتابدار و اهالی فرهنگ دوست روستای حسین آباد کارخانه قند توسط فرماندار شهرستان اهدا گردید.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما