1397/7/1 يكشنبه رئیس کتابخانه مرکزی همدان خبر داد: پذیرش مقاله کتابدار کتابخانه مرکزی همدان در کنفرانس بین المللی مقاله کتابدار کتابخانه مرکزی استان همدان در کنفرانس بین المللی کولنت پذیرفته شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سیده منصوره حسینی شعار، رئیس کتابخانه مرکزی همدان اظهار داشت: مقاله عمران قربانی کتابدار کتابخانه مرکزی همدان با عنوان:
user interaction with online information resources: informetrics approach  (تعامل کاربران با منابع اطلاعاتی:رویکردی اطلاع سنجانه) در کنفرانس بین المللی کولنت پذیرفته شده است.
عمران قربانی، نویسنده این مقاله با بیان اینکه دنیای اطلاعات و بویژه محیط اینترنت فروشگاهی بزرگی است که پژوهشگران و عموم مردم می‌توانند به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق آن دست یابند، مشکل اساسی در این خصوص را در عدم طبقه‌بندی مناسب اطلاعات در محیط وب و آشنا نبودن کاربران و پژوهشگران با نحوه جستجوی پیشرفته اطلاعات عنوان کرد.
وی در خصوص موضوع مقاله خود که با همکاری محمد حسن زاده، دانشیار دانشگاه تربیت مدرس و مجید بشیرزاده، دانش آموخته کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش شناسی  به رشته تحریر درآمده است اظهار کرد: در این مقاله به بررسی تعاملی که پژوهشگران هنگام جستجوی اطلاعات با منابع آنلاین دارند پرداخته شده است.
نویسنده این مقاله در پایان با بیان اینکه کولنت شبکه میان رشته‌ای است که در ژوئن سال ۲۰۰۰ در برلین پایه گذاری شد و از آن زمان تا کنون بیش از 10 نشست را در نقاط مختلف جهان برگزار نموده است، گفت: تمرکز اصلی این کنفرانس بر روی همکاری و ارتباط در علوم و فناوری، سیاست‌گذاری علوم، جنبه‌های کمّی علوم، و ترکیب و ادغام رویکردهای کمّی و کیفی در مطالعه شیوه‌های علمی است.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما