1397/2/23 يكشنبه به همت کتابخانه عمومی کریمخان زند انجام شد: طرح «پیک علم و دانایی» برگزاری طرح «پیک علم و دانایی» در روستاهای فاقد کتابخانه بخش زند
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، ابوذر شجاعی مقدم؛ مسئول کتابخانه عمومی کریمخان زند روستای پیروز شهرستان ملایر، از استمرار طرح پیک علم و دانایی در روستاهای فاقد کتابخانه بخش زند خبر داد.
وی، عنوان داشت: دراین طرح که توسط کتابخانه کریمخان زند روستای پیروز انجام می گیرد، کتابدار کتابخانه هر چهارشنبه یکبار با حضور در روستاهای اطراف فاقد کتابخانه به ارائه خدمات کتابخانه‌ای می‌پردازد.
شجاعی، با بیان اینکه «در این طرح همه دانش‌آموزان روستا به عضویت کتابخانه در آمدند و به صورت گروهی از کتابخانه بازدید نمودند»، افزود: به موجب این طرح کتابدار با مراجعه منظم برای ارائه کتاب‌ها جدید، تحویل منابع قدیمی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و ترویجی در حوزه کتاب و کتابخوانی اقدام می‌کند.
شجاعی مقدم، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات قصه‌گویی، خلاصه‌نویسی، مسابقه و کلاس‌های تابستانی از جمله فعالیت‌های جنبی این طرح است که پیش‌بینی می‌شود اجرای این طرح در رشد مطالعه در کودکان و نوجوانان روستاهای محروم از کتابخانه، تأثیر زیادی داشته باشد.
شجاعی مقدم هدف از اجرای این طرح را ترویج فرهنگ کتابخوانی و دسترسی آسان و عادلانه به کتاب برای مشتاقان به مطالعه دانست.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما