1397/2/23 يكشنبه در کتابخانه عمومی شاهد برگزار شد: نمایشگاه کتاب و مسابقه کتابخوانی برگزاری نمایشگاه کتاب و مسابقه کتابخوانی به مناسبت اعیاد شعبانیه در کتابخانه عمومی شاهد همدان.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اعظم معارفی؛ مسئول کتابخانه عمومی شاهد از برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله برگزاری نمایشگاه کتاب "شعبانیه"، مسابقه رنگ آمیزی، مسابقه کتبی کتابخوانی و نشست کتاب‌خوان مدرسه‌ای به مناسبت اعیاد شعبانیه و هفته معلم در این کتابخانه خبر داد.
وی افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب به مناسبت اعیاد شعبانیه در کتابخانه با هدف تبیین فرهنگ مهدویت و انتظار، گسترش ارزش‌های والای اسلامی، آشنایی مخاطبان با منابع کتابخانه و موضوع ولایت و امامت و ترویج کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
معارفی، با اشاره به برگزاری مسابقه نقاشی کودکان، اظهار داشت: مسابقه با موضوع اعیاد شعبانیه به ویژه میلاد حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) در بین کودکان هفت تا یازده سال کتابخانه برگزار شد.
وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت کتاب و کتابخوانی در رشد و اعتلای فکری و فرهنگی، به مناسبت سالگرد شهادت استاد مطهری، مسابقه کتابخوانی از کتاب "آزادی معنوی" اثر شهید مطهری در کتابخانه عمومی شاهد برگزار شد و با استقبال نفرات شرکت کننده مواجه گردید که خواهان ادامه برگزاری چنین مسابقاتی در کتابخانه بودند.
مسئول کتابخانه عمومی شاهد شهرستان همدان، اظهار کرد: به منظور ترویج کتابخوانی در میان دانش‌آموزان و همچنین آشنایی با کتب جشنواره رضوی ویژه نوجوانان، پنجمین نشست «کتاب‌خوان مدرسه‌ای» کتابخانه عمومی شاهد در میان دانش‌آموزان دبیرستان دخترانه شهیده یاسینیان برگزار گردید.
اعظم معارفی، بیان داشت: این نشست با همکاری کتابخانه عمومی شاهد و دبیرستان دخترانه شهیده یاسینیان و با حضور مربی پرورشی و دانش‌آموزان این دبیرستان دخترانه برگزار گردید که در آن 5 نفر از دانش‌آموزان این مدرسه که از اعضای فعال کتابخانه نیز بودند به معرفی کتاب‌های خود به شرح زیر پرداختند.
«کاش تورا می دیدم»/ نوشته: مژگان شیخی/ ارائه توسط: یلدا حیدری کیا(عضو نوجوان)؛ «مسافر هشتم»/ نوشته: مژگان شیخی/ ارائه توسط: زهرا نوری(عضو نوجوان)؛ «گرگ‌ها از برف نمی‌ترسند»/ نوشته: محمدرضا بایرامی/ ارائه توسط: فاطمه عزیزی سنج(عضو نوجوان)؛ «زایو»/ نوشته: مصطفی رضایی/ ارائه توسط: المیرا افشاری(عضو نوجوان)؛ «ماه ترین»/ نوشته: باقرشریف‌ القرشی/ ارائه توسط: نگین ترکاشوند(عضو نوجوان)
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما