1397/2/19 چهارشنبه شهردار همدان: همدان همواره جایگاهی بالا در ترویج فرهنگ مطالعه داشته است شهردار همدان: جایگاه بالاهمداندر ترویج فرهنگ مطالعه مرهون تلاش جهادی مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان، عباس صوفی؛ شهردار همدان در بازدید از کتابخانه مرکزی استان با اشاره به اینکه «همدان همواره جایگاهی بالا در ترویج فرهنگ مطالعه داشته است»، اظهار کرد: اینکه همدان در حوزه کتابخوانی برتر کشوری شناخته شود جز آن نباید انتظارت داشت، البته این افتخارات قطعاً با تلاش جهادی مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان بدست آمده است.
وی بیان کرد: در حوزه مسائل فرهنگی با مشکلاتی مواجه بوده‌ایم که در جاهای همچون مدیریت شهری اثرات آن را می‌بینیم، این مسئله توجه به مقوله فرهنگ را برای ما دوچندان می کند.
شهردار همدان با اشاره به اینکه «به کتاب و کتابخوانی بسیار علاقمند هستم»، خاطرنشان کرد: هرآنچه بتوانیم در توسعه کتاب و کتابخوانی کمک کنیم آن را دریغ نخواهیم کرد.
وی با تاکید به اینکه «باید برای همدان برندسازی کرد و ما آمادگی آن را داریم، که مثلا همدان به عنوان شهر کتاب انتخاب شود»، افزود: باید در تمام پارک‌های همدان مخزن کتاب ایجاد شود.
صوفی با بیان اینکه «از این طرح استقبال خواهیم کرد و چندین بوستان را می‌توان برای اجرای آن انتخاب و حتی هزینه‌های مخزن و نیرو را نیز پرداخت کرد»، گفت: نهاد کتابخانه‌ها را یکی از واحدهای بسیار نزدیک به شهرداری می‌دانیم که در توسعه آن تلاش خواهیم کرد.
شهردار همدان با بیان اینکه «کتابخانه‌ها را از خانواده شهرداری می‌دانیم»، تاکید کرد: در توسعه هر چه بهتر امر کتابخوانی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان را کمک خواهیم کرد.
وی با اشاره به اینکه «تابلوهای راهنمای شهری معرفی کتابخانه‌ها باید مورد توجه باشد»، افزود: اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در خصوص تعبیه المان‌های کتاب در سطح شهر پیشنهاد دهد تا کارهایی صورت گیرد.
صوفی با بیان اینکه «می‌توان نیم درصد سهم شهرداری به اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان را در کارهای عمرانی تعریف کرد»، گفت: در قالب فضای سبز، آسفالت و ... می‌توانیم اقداماتی را برای اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی همدان انجام دهیم.
وی بیان کرد: مجموعه اداره کل کتابخانه های عمومی اثرگذاری خاصی را دارد و دید ما نیز انجام اقدامات فرهنگی است.
وی با اشاره به اینکه «در پیاده راه بوعلی کار خاص در ارتقای فرهنگی مطالعه باید تعریف شود»، بیان کرد: راه‌اندازی اتوبوس مطالعه طرح موفقی بوده و آمادگی برای افزایش تعداد آنها وجود دارد.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما