1396/7/20 پنجشنبه مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی، خبر داد: برگزاری برنامه فرهنگی معنوی در کتابخانه مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی از برگزاری مراسم فرهنگی معنوی به مناسبت ایام محرم در این کتابخانه خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اعظم انصاری؛ مسئول کتابخانه عمومی پروین اعتصامی از برگزاری مراسم معنوی قرائت زیارت عاشورا و سوگواری امام حسین(علیه السلام) خبر داد و افزود: این مراسم با حضور اعضای کتابخانه و به همت مسئول و کتابدار کتابخانه در سالن آمفی تئاتر کتابخانه برگزار شد.
وی اظهار داشت: در این مراسم حجت الاسلام محمد بهرامیان از اساتید برجسته دانشگاه درباره نهضت عاشورا و اهمیت آن آغاز به سخنرانی پرداخت و در ادامه به رشادت‌های حضرت زینب(سلام الله علیها) در واقعه کربلا اشاره کرد.
وی با بیان اینکه «حضرت زینب(سلام الله علیها) در دوران اسارت و حرکت از کربلا تا شام با تلاش و فداکاری فراوان، سفر اسارت را بسیار خوب اداره کردند»، افزود:قافله سالاری کاروان اهل بیت (سلام الله علیهم) و به ثمر نشاندن خون شهدای مظلوم کربلا، لیاقت خاصّی می طلبید که حضرت زینب (سلام الله علیها) از آن لیاقت برخوردار بود.
حجت الاسلام بهرامیان با اشاره به عفت و حجاب بی بدیل حضرت زینب (سلام الله علیها) ایشان را الگوی والایی برای همگان عنوان کردند و حضار را به رعایت حجاب تشویق نمودند.
لازم به ذکر است این مراسم با مشارکت خیرین در کتابخانه برگزار شد.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما