1396/7/19 چهارشنبه به مناسبت روز کتاب کودک صورت می گیرد: برگزاری 10 نشست تخصصی کتابخوان کودک در همدان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از برگزاری 10 نشست تخصصی کتاب‌خوان کودک به مناسبت هفته کودک در همدان خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با اشاره به هفته ملی کودک از برگزاری 10 نشست کتاب‌خوان با موضوعات مختلف ویژه کودکان خبر داد و اظهار کرد: به مناسبت هفته ملی کودک با همکاری کانون پرورش فکری کودک و نوجوان 10 نشست کتاب‌خوان با مضوع معرفی کتاب‌های کودک در حال برگزاری است.
 
وی با اشاره به اینکه «در این نشست‌ها اعضای برگزارکننده کودکان هستند»، گفت: در هر نشستی پنج تا هفت نفر به معرفی کتاب می‌پردازند که در این هفته بیش از 60 کتاب ویژه گروه کودک معرفی خواهد شد.
 
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان هدف از برگزاری نشست‌های کتاب‌خوان را معرفی کتاب توسط کودکان دانست که بیشتر به سمت کتاب و کتابخوانی سوق پیدا کنند و افزود: پیش‌بینی شده در هفته کتاب تمام شهرستان‌ها نشست کتاب‌خوان ویژه کودکان را برگزار کنند.
 
وی با اشاره به اینکه «تعدادی از این نشست‌ها فردا برگزار خواهد شد»، گفت: علاوه بر برگزاری برنامه‌های نشست‌ کتاب‌خوان ویژه کودکان، برنامه‌های دیگری از جمله برگزاری نقد کتاب، مسابقات نقاشی، خلاصه‌نویسی، برپایی نمایشگاه کتاب، برنامه قصه‌گویی، دلجویی و تکریم از کودکان بی‌سرپرست و ... پیش‌بینی شده است.
 
دکتر زارعی به اهدای کتاب به مراکز نگهداری کودکان خاص و مراکز اصلاح تربیت در این هفته اشاره کرد و افزود: کتابخوانی و قصه‌خوانی یکی از ضروریات بسیار مهم برای کودکان به شمار می‌رود که باید در هر دوره از رشد کودک کتاب‌ها و قصه‌هایی با توجه به سن آنها انتخاب و برایشان خوانده شود.
 
وی برگزاری نشست کتاب‌خوان ویژه کودکان را در ارتقای فرهنگ مطالعه مهم عنوان کرد و گفت: در راستای اهمیت به کتاب و کتابخوانی و گسترش فرهنگ کتابخوانی در بین کودکان برگزاری نشست تخصصی کتاب خوان کودک مورد توجه است.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما