1396/7/17 دوشنبه در همدان برگزار شد: نمایشگاه کتاب ویژه ایام محرم برپایی نمایشگاه کتاب و برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه عمومی شهید خضریان همدان به مناسبت ماه محرم و هفته دفاع مقدس.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، طاهره جهانگیری؛ کتابدار کتابخانه عمومی شهید خضریان از برپایی نمایشگاه کتاب محرم با عنوان "غروب سرخ " همزمان با شروع ماه محرم و ایام سوگواری شهادت امام حسین (علیه السلام) خبر داد.
جهانگیری با اشاره به اینکه «برپایی این گونه نمایشگاه‌ها در جهت ترویج فرهنگ عاشورا و تحقق اهداف امام حسین (علیه السلام) موثر است»، افزود: با هدف بزرگداشت حماسه حسینی و نهضت خونین کربلا، گسترش و تبلیغ فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جهت ترویج فرهنگ عاشورا و تبیین اهداف امام حسین(علیه السلام) این نمایشگاه با عنوان "سوگ سرخ"، برپا شده است.
وی افزود: در این نمایشگاه 35 عنوان کتاب با موضوعات کربلا، عاشورا و شخصیت والای امام حسین(علیه السلام)، کتب موجود در کتابخانه در معرض دید علاقمندان قرار گرفت.
کتابدار کتابخانه عمومی شهید خضریان همدان همچنین از برگزاری ویژه برنامه‌های متنوع فرهنگی همزمان با هفته دفاع مقدس با هدف پاسداشت رشادت‌ها و دلیرمردی‌های فرزندان انقلاب در دفاع از تمامیت ارزی این مرز و بوم خبر داد.
جهانگیری ضمن اعلام این خبر گفت: نشر و ترویج ارزش‌های دفاع مقدس از مهم‌ترین ضروریات جامعه می‌باشد و هفته دفاع مقدس فرصت مناسبی برای گسترش و بسط فرهنگ ایثار و شهادت است.
وی ادامه داد: به همین مناسبت، در کتابخانه عمومی شهید خضریان همدان با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی شامل: نمایشگاه کتاب با موضوع دفاع مقدس در دو بخش کودک، نوجوان و بزرگسالان، برپایی نمادین نمایشگاه دفاع مقدس و عکس شهدا، برگزاری نشست کتاب‌خوان به محوریت دفاع مقدس، برپایی ایستگاه نقاشی با موضوع جنگ، ایثار و شهادت ویژه اعضا کودک، دل نوشته (اگر من یک رزمنده بودم)، تهیه و توزیع فرازهایی از وصیت نامه شهدا و ... به برزگداشت هفته دفاع مقدس پرداخته شد.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما