1396/7/15 شنبه در کتابخانه عمومی آیت الله ربانی شاهنجرانی، صورت گرفت: ختم گروهی کتاب «صحیف سجادیه» «صحیف سجادیه» یادگار امام سجاد(علیه السلام)، کهن‌ترین و معتبرترین متن دعایی شیعیان در کتابخانه عمومی آیت الله ربانی شاهنجرانی بصورت گروهی ختم شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سارا زمانی مقدم؛ مسئول کتابخانه آیت الله ربانی شاهنجرانی عنوان کرد: صحیفه سجادیه کتابی است که از امام سجاد (علیه السلام) برای ما به یادگار مانده و دارای چنان اهمیتی است که به زبور آل محمد(صلوات الله علیه و آله و سلم)، انجیل اهل بیت(علیه السلام)، خواهر قرآن و صحیفه کامل لقب گرفته است.
وی با اشاره به اینکه «"صحیفه سجادیه" از غنی‌ترین گنجینه‌های ارزشمند حقایق و معارف الهی و از آثار بی نظیر خاندان نبوی است»، ادامه داد: این کتاب ارزش و اعتبار خود را از کلام حق، قرآن کریم کسب کرده و کتابی است پر محتوا که در قالب دعا، بسیاری از معارف الهی، مبانی ایمانی، علوم دینی و فرهنگ اسلامی و اخلاقی را در خود نهفته دارد.
زمانی مقدم، خاطر نشان کرد: دراین طرح حدود صدو بیست نفر شرکت کردند که به مدت صد و بیست روز، روزانه یک صفحه از این کتاب را قرائت می‌کنند و در هر روز یک ختم کامل صحیفه سجادیه به صورت جمعی و بعد از صد و بیست روز یک ختم کامل فردی برای هر یک از شرکت کنندگان این طرح می‌شود.
 
مسئول کتابخانه آیت الله شاهنجرانی، با بیان اینکه «این طرح یکی از طرح‌های پیشنهادی بنده بود که در جشنواره روستاهای دوستدار کتاب سال 94 پذیرفته شد و به حمد الهی اجرای آن محقق گردید»، اضافه کرد: این طرح علاوه برمهجوریت زدایی از کتاب صحیفه سجادیه باعث می‌شود که هر فرد روازانه حداقل پنج الی ده دقیقه خود را ملزم به کتابخوانی نماید.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما