1396/7/15 شنبه مسئول کتابخانه عمومی بصیرت، خبر داد: برگزاری جشنواره کشوری شعر گیان در کتابخانه عمومی بصیرت مسئول کتابخانه عمومی بصیرت، با اشاره به برگزاری جشنواره کشوری شعر گیان در کتابخانه، آن را نقطه قوتی برای این مجموعه فرهنگی دانست.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، بهنام کیانی؛ مسئول کتابخانه عمومی بصیرت شهر گیان از توابع شهرستان نهاوند، با اشاره به اینکه «دبیر و مسئول برگزاری این جشنواره، سیعد کیانی؛ شاعر بومی شهر گیان بود، اظهار کرد: این برنامه در کتابخانه عمومی بصیرت شهرستان نهاوند با همکاری بخشداری و شهرداری گیان و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نهاوند برگزار شد.
وی با بیان اینکه «کتابخانه عمومی بصیرت گیان در این جشنواره میزبان 60 نفر از شاعران، ادیبان و علاقه‌مندان به ادبیات و شعر از شهرهای مختلف کشور بود»، گفت: بیش از 630 اثر توسط شاعران شهرهای مختلف کشور به دبیرخانه راه یافتند.
مسئول کتابخانه عمومی بصیرت گیان، ضمن اشاره به اینکه «این آثار از تاریخ 10 تیرماه تا 15 شهریورماه امسال به دبیرخانه جشنواره ارسال شدند»، افزود: بعد از ارزیابی اشعار ارسال شده، 12 اثر در سه موضوع آزاد، شعر کلاسیک و سپید، ویژه تاریخ و تمدن گیان به عنوان آثار برتر معرفی شدند.
بهنام کیانی، هدف از برگزاری جشنواره شعر گیان را معرفی و شناختن ظرفیت‌های بی‌نظیر شهر گیان از جمله سراب دیدنی و تفریحی، مکان‌های فرهنگی و تاریخی در قالب شعر و ادبیات به مردم ایران عنوان کرد و افزود: در این جشنواره برنامه‌های نقد شعر، توضیح در مورد سبک‌های خواندن شعر و شعرخوانی برگزار شد.
 
وی ضمن تقدیر از برگزارکنندگان، جشنواره گفت: برگزاری چنین برنامه‌هایی در کتابخانه‌های عمومی باعث آشنایی هر چه بیشتر علاقمندان با محیط و منابع موجود در کتابخانه به منظور استفاده شاعران از کتاب‌های ادبیات در راستای تقویت روحیه شعر و شاعری می‌شود.
 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما