1396/6/23 پنجشنبه در شهرستان کبودراهنگ صورت گرفت: ارائه روش‌های انگیزشی کتابخوانی در کتابخانه عمومی ابن سینا کتابدار کتابخانه عمومی ابن سینا شهر گل‌تپه از ارائه روش‌های ایجاد انگیزه در کتابخوانی در این کتابخانه خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، داود گلزاری؛ کتابدار کتابخانه عمومی ابن سینا از برگزاری کلاس‌ها و برنامه‌های متنوع فرهنگی ویژه تابستان در این کتابخانه خبر داد و اظهار کرد: در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت و استفاده از فرصت تابستان برای کودکان و نوجوانان، برنامه‌های مختلف جانبی فرهنگی ـ آموزشی در برخی از کتابخانه‌ها برگزار شد.
 
وی از توجه به روش‌های ایجاد انگیزه در کتابخوانی و تنوع در خدمات کتابخانه‌های عمومی خبر داد و گفت: خدمات جانبی علاوه بر اینکه نقش آموزشی و تفریحی دارند، به شهرت و مقبولیت کتابخانه نیز منجر می‌شوند و باعث انعطاف دیدگاه کودک و نوجوان به کتابخانه خواهد شد.
 
کتابدار کتابخانه عمومی ابن سینا، بیان کرد: جمع‌خوانی کتاب، برگزاری کلاس‌های قصه‌گویی، کلاس آموزش خوشنویسی و خطاطی، سلسله نشست‌های کتاب‌خوان، مسابقات نقاشی، برپایی نمایشگاه کتاب در مناسبت‌های مختلف از جمله برنامه‌هایی بود که در این کتابخانه در ایام تابستان برگزار شد.
 
گلزاری، یکی از مهمترین اهداف کتابخانه‌های عمومی را مشارکت تمام اقشار جامعه در فعالیت‌های فرهنگی عنوان کرد و افزود: بر همین اساس برنامه‌ریزی‌هایی انجام گرفته که برای پویایی فعالیت‌های فرهنگی و جذب مشارکت عموم موثر است.
 
وی با اشاره به اینکه «با اجرای این برنامه‌ها در کتابخانه شاهد استقبال خوبی نسبت به سال‌های گذشته، از سوی مردم به خصوص کودکان و نوجوانان از کتابخانه عمومی هستیم»، این امر را گامی مهم در راستای ارتقای فرهنگ کتابخوانی دانست.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما