1396/6/21 سه‌شنبه در کتابخانه عمومی دانشجو ملایر برگزار شد: مسابقه روان‌خوانی و مشاعره کتاب سعیده موسی زاده، از برگزاری مسابقه روان‌خوانی و مشاعره کتاب در کتابخانه عمومی دانشجو ملایر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سعیده موسی زاده؛ کتابدار کتابخانه عمومی دانشجو، اظهار داشت: هرچه مطالعه شخص بیشتر باشد توانایی وی در خواندن نیز به نسبت افزایش می‌یابد، لذا برگزاری مسابقات این چنینی در تشویق کودکان به مطالعه می‌تواند گامی موثر در جهت ترویج کتابخوانی باشد.
وی در رابطه با نحوه برگزاری مسابقه روان‌خوانی این چنین گفت: کودکان با شنیدن صدای موزیک توپی را دست به دست می کنند و با قطع شدن موزیک شخصی که توپ در دست اوست می‌بایست صفحه‌ای از کتاب که قبلا توسط کتابدار علامت گذاری شده است را بخواند و در صورتی که بدون ایراد خوانده شود شخص به بازی بر می‌گردد و در غیر اینصورت یک گام به عقب رفته و از دور بازی خارج می‌شود و این روند به همین ترتیب ادامه می‌یابد تا شخص برنده مشخص گردد.
موسی زاده، در مورد چگونگی بازی مشاعره کتاب، ضمن اشاره به اینکه این بازی برگرفته از کتاب جام باشگاه‌های کتابخوانی می‌باشد، توضیح داد: شخص آغازگر مسابقه عنوان یک کتاب را می‌گوید و نفر بعدی باید با آخرین حرف از عنوان ذکر شده، عنوان دیگری را بگوید و به همین ترتیب مسابقه تا تعیین برنده نهایی ادامه می‌یابد.
وی در خاتمه اشاره کرد: هدف از این بازی‌ها تشویق کودکان به مطالعه بیشتر، یادسپاری عناوین و ایجاد شور و هیجان ضمن مطالعه است.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما