1396/6/16 پنجشنبه رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان خبر داد: معرفی همدان به عنوان پایتخت کتاب و کتابخوانی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به اهمیت معرفی همدان به عنوان پایتخت کتاب و کتابخوانی، افزود: در این رابطه اداره‌کل کتابخانه‌ها طرحی را معرفی کند تا در صحن شورا بررسی شود.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، رضوان سلماسی؛ رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان در نشست مشترک مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با اعضای کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر همدان با بیان اینکه «به عنوان یک ایرانی دغدغه گسترش کتاب و کتابخوانی را در کشور دارم و همدان نیز جای خود را دارد»، اظهار کرد: به عنوان شهروند و نه اعضای شورای شهر به مسائل کتابخانه حساسیت خاصی نشان می‌دهم.
 
وی با بیان اینکه «خوشبختانه اخیراً توجه به مسائل فرهنگی بهتر از قبل شده است»، گفت: متاسفانه طی سال‌های گذشته، به خاطر مشکلات از مسائل فرهنگی غافل بودیم.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان با اشاره به اینکه «مطالعه باعث ارتقای آگاهی افراد خواهد شد»، افزود: نصب تابلوها در بسیاری از موارد که اطلاعات شهری را برای شهروندان و توریست‌ها معرفی‌کند، لازم است.
 
وی با اشاره به اینکه «محوطه‌سازی اطراف کتابخانه‌ها را پیگیری خواهیم کرد»، گفت: پاکسازی فضای اطراف کتابخانه‌ها را در کمیسیون شورای شهر مطرح و پیگیری خواهیم کرد.
 
سلماسی با بیان اینکه «معافیت پرداخت عوارضی از سوی کتابخانه پیگیری خواهد شد»، افزود: نصب المان و نماد کتاب و کتابخوانی بسیار مهم است و باید به این موضوع پرداخت.
 
وی در خصوص اهمیت ایجاد پارک کتاب، گفت: قبلا در مورد این موضوع صحبت شده و از جمله مواردی که می‌توان پیگیری کرد، اختصاص پارکی برای کتاب است که ظرفیت آن را داشته باشد.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان خطاب به مجموعه اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، بیان کرد: اگر پارکی مطالعه شده و قابلیت انجام کار وجود دارد به ما معرفی کنید.
 
وی با اشاره به موضوع انتقال بخش نابینایان و کم‌بینایان به فضای دیگری، افزود: باید دید کدام فرهنگسرا می‌تواند قابلیت این اقدام را داشته باشد؛ با معاونت فرهنگی شهرداری در این خصوص مذاکره خواهیم کرد تا فضای مناسبی اختصاص یابد.
 
سلماسی با اشاره به اهمیت گسترش کتابخانه و قرائت‌خانه در سطح شهر، گفت: برای ایجاد کتابخانه سیار شهری باید بررسی شود که کدام اتوبوس این  امکان بهره برداری در این زمینه را دارد.
 
وی با اشاره به اهمیت معرفی همدان به عنوان پایتخت کتاب و کتابخوانی، افزود: در این رابطه اداره‌کل کتابخانه‌ها طرحی را معرفی کند تا در کمیسیون فرهنگی و صحن شورا بررسی شود که چقدر می‌توان در این زمینه ورود کرد.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان با تاکید به اینکه «همدان به «همدانا» معروف است و اگر می خواهیم همه دانا باشیم باید ارتقای فرهنگ کتابخوانی را مورد توجه قرار دهیم»، افزود: سعی خواهیم کرد در جلسات کتابخانه‌ها بیشتر حضور داشته باشیم و اعضای کتابخانه‌ها را نیز در شورا دعوت کنیم.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما