1396/3/28 يكشنبه در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان مطرح شد: تقدیر از عملکرد مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان ضمن تقدیر از عملکرد اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، اظهار کرد: از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تشکر می‌کنم چراکه به عنوان یک خانم موفق در استان جلوه کرده‌ است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی استان همدان با حضور محمدابراهیم الهی‌تبار؛ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان، دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان و سایر اعضای انجمن در سالن جلسات معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان برگزار شد.
محمدابراهیم الهی‌تبار در این جلسه، ضمن تقدیر از عملکرد اداره‌کل کتابخانه‌های استان، اظهار کرد: از مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان تشکر می‌کنم چراکه به عنوان یک خانم موفق در استان جلوه کرده‌ است.
وی با بیان اینکه «انتظار داریم مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان توفیقات در مجموعه کتابخانه‌ها را در امور فرابخشی نیز تسری بدهد»، گفت: امسال در بخش تخصیص اعتبارات استانی وضعیت بهتر خواهد شد و از محل توازن نیز اعتبارات خوبی به استان اختصاص خواهد یافت که با توجه به این شرایط حمایت بیشتری از فرهنگ استان خواهیم داشت.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، با تاکید به اینکه « تمام دستگاه‌هایی که دارای کتابدار هستند، حتماً دوره ضمن خدمت را برگزار کنند و معاون برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در این رابطه برنامه ریزی لازم را به عمل آورند»، حاطرنشان کرد: هدف این است که همه کتابداران دستگاه‌های دولتی آموزش روز کتابداری را ببینند.
وی با بیان اینکه «خرید کتاب از ناشران بومی جزء برنامه‌های سال گذشته بود، در ادامه خواستار توجه به این موضوع شد» و افزود: سازمان برنامه و بودجه، مدیریت قبل آن و سازمان مدیریت استان حمایت‌های خوبی از حوزه فرهنگ داشته‌اند که از اقدامات آنها تشکر می‌کنم.
الهی‌تبار با اشاره به برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، تولید فعالیت‌های فرهنگی و هنری و توسعه زیرساخت‌ها و ... در استان بیان کرد: با وجود کمبود اعتبارات در استان فعالیت‌‌های خوبی صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه «در راستای توسعه فرهنگی با وجود کمبود اعتبارات اما در حوزه فرهنگ اقدامات خوبی صورت گرفته است»، افزود: با توجه به نامگذاری سال به نام فرهنگ از سوی مقام معظم رهبری، استان در این رابطه قدم‌های خوبی برداشته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان با اشاره به تهیه دانشنامه استان و اینکه چاپ این کتاب تداوم خواهد یافت، گفت: با گردآوری این دانشنامه کتاب مرجع و جامعی را در اختیار نسل حاضر و آینده قرار خواهیم داد.
وی با بیان اینکه «در شورای برنامه‌ریزی توسط استاندار از محل تعمیر و تجهیز بودجه‌ای برای اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان در نظر گرفته شده است»، خاطرنشان کرد: نام کتابخانه مرکزی استان در منطقه غرب کشور مطرح است و به همین دلیل باید منابع آن را در سطح استانی ببینیم که اگر این اقدام صورت گیرد جایگاه این کتابخانه همیشه حفظ خواهد شد.
الهی‌تبار با بیان اینکه «دولت در حوزه فرهنگ و هنر و فعالیت‌های اجتماعی تلاش خوبی داشته است»، گفت: انتخاب مردم در روز انتخابات خصوصاً استقبالی که صاحبان اندیشه و هنر از برنامه‌های رئیس جمهور داشتند، نشان داد که خواستار تداوم این برنامه‌ها هستند.
وی با اشاره به اینکه «دولت در حوزه اجتماعی و فرهنگی برنامه مدونی را آغاز کرده که آثار آن را در کشور و خصوصاً در استان می‌بینیم و نمونه آن کاهش جرم در کشور بوده است»، افزود: در برخی‌ از شاخص‌ها شاهد رشد بوده‌ایم که نشان‌دهنده مسیر درست حرکت دولت است هر چند در برخی جاها باید تقویت صورت گیرد.
مهرداد نادری‌فر؛ مدیرکل امور اجتماعی استانداری همدان نیز با اشاره به موضوع واگذاری کتابخانه عمومی شهید مظاهری مریانج توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، اظهار کرد: شرایط کتابخانه مریانج به گونه‌ای است که نمی‌توان آن را تفکیک و واگذار کرد.
نادری‌فر با بیان اینکه «کتابخانه عمومی مریانج به صورت دو مدیریت نخواهد بود و در مجموع کتابخانه تحویل اداره‌کل کتابخانه‌ها می‌شود»، افزود:‌ مالک کتابخانه اداره فرهنگ و ارشاد است و بهره‌بردار اداره‌کل کتابخانه‌ها خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه «طی دو و سه سال گذشته بیش از 250 هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شده است»، گفت: در سال گذشته 10 هزار نفر افزایش عضو در کتابخانه‌های عمومی داشته‌ایم.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما