1396/3/25 پنجشنبه در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد: کتابخانه «تحقیقاتی - تخصصی دکتر پرویز اذکائی» مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان از افتتاح «کتابخانه تحقیقاتی - تخصصی دکتر پرویز اذکائی» در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، در این خصوص اظهار داشت: این کتابخانه شامل مجموعه‌ای از کتب و منابع ارزشمندی است که حاصل زحمات دکتر پرویز اذکائی؛ محقق و نویسنده مطرح کشوری در حوزه تاریخ و فلسفه بوده و در اقدام برجسته فرهنگی وقف کتابخانه مرکزی استان همدان شده است.
وی تصریح کرد: در پی این اقدام، اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان بر آن شد تا بخش ویژه‌ای با عنوان « کتابخانه تحقیقاتی - تخصصی دکتر پرویز اذکائی » در کتابخانه مرکزی استان که روزانه شاهد مراجعه تعداد زیادی از پژوهشگران و محققان می‌باشد، راه‌اندازی نماید.
دکتر زارعی، با اشاره به اینکه، « این مجموعه یکی از غنی‌ترین پایگاه‌های اطلاعاتی در حوزه تاریخ و فلسفه کشور است »، خاطرنشان کرد؛ وجود ساختارهای حرفه‌ای کتابخانه‌ای، حضور نیروهای متخصص و متعهد در حوزه کتابداری و امکان جستجوی آنلاین منابع از طریق سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی کشور(www.samanpl.ir) ، از دیگر دلایلی است که منجر به وقف این مجموعه کتاب و راه‌اندازی بخش ویژه در کتابخانه مرکزی استان شد.
 مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان با بیان اینکه « این کتابخانه تخصصی در آینده نزدیک با حضور مقامات کشوری و استانی افتتاح خواهد شد »، افزود: اطلاعات تکمیلی در این مورد متعاقباً توسط روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان، اطلاع‌رسانی خواهد شد.

دکتر پرویز اذکایی، نویسنده، ادیب و چهره ماندگار همدان به سال ۱۳۱۸ خورشیدی درهمدان متولد شده است. وی تحصیلات خود را در شهر همدان و تهران و سپس در دانشگاه منچستر (انگلستان) طی کرد، مطالعات وی به طور عمده در تاریخ و فلسفه بوده است. این استاد برجسته در رشته‌های کتابشناسی، رجال‌شناسی و تاریخ علم دارای تألیفات فراوان است.

 
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما