1396/3/24 چهارشنبه دکتر عاطفه زارعی، عنوان کرد: اهدای بیش از 10 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان همدان در سال جاری دکتر عاطفه زارعی، عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در راستای اجرای طرح «اهدای کتاب» بیش از 10 هزار جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان همدان اهدا شده است.
به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، اظهار داشت: پیش از سال 93 اهدای کتاب در استان به صورت موردی انجام می‌شد اما با توجه به اهمیت این موضوع، طرح "اهدای کتاب" توسط اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان از سال 93 به صورت هدفمند آغاز شد.
وی، با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 73 هزار جلد به کتابخانه‌عمومی استان اهدا شد که 14 هزار جلد آن به کتابخانه مرکزی استان همدان اهدا گردیده، ادامه داد: از سال 93 همزمان با آغاز اجرای طرح "اهدای کتاب" تاکنون در مجموع بیش از 259 هزار جلد کتاب به ارزش ریالی بیش از 13 میلیارد ریال به این اداره‌کل اهدا شده است.
دکتر زارعی با بیان اینکه «برخی از کتاب‌های اهدا شده بسیار نفیس هستند و ارزش ریالی بسیار زیادی دارند و حتی برای برخی از کتب اهدایی نمی توان قیمت گذاشت گفت: کتب اهدا شده در حوزه های مختلف همچون کتاب های درسی ، عمومی، حوزه کودک و حوزه بزرگسال اهدا شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان اظهار کرد: طرح اهدای کتاب باید به عنوان یک سنت حسنه در بین مردم فرهنگسازی و نهادینه شود تا بتوان با این طرح بخشی از نیاز منابع کتاب‌های کتابخانه‌های عمومی کشور را مرتفع کرد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر استان همدان دارای حدود یک میلیون و 800 هزار نفر جمعیت است و اگر هر فرد در استان یک جلد کتاب غیرمصرفی خود را به کتابخانه‌های عمومی اهدا کند اتفاق عظیمی رقم می‌خورد و می‌توان رقم قابل ملاحظه‌ای از کتاب‌های اهدایی را بعد از جمع‌آوری به کتابخانه‌های محروم انتقال داد.
هم اکنون 111 کتابخانه نهادی، مشارکتی و مستقل با بیش از یک میلیون و 230 هزار کتاب در استان همدان فعال است و حدود 60 هزار و 780 عضو فعال از خدمات امور کتابخانه های استان همدان استفاده می کنند و 3.46 درصد جمعیت استان در کتابخانه ها عضو هستند.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما