1396/3/23 سه‌شنبه رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، خبر داد: کمک 10 میلیون ریالی خیرین به جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان از کمک 10 میلیون ریالی دو فرد خیر به جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، سعید محبیان؛ رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار کرد: این جشنواره در راستای ارتقای سرانه مطالعه و تعمیق اندیشه رضوی در جامعه، از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده و تا خردادماه ادامه دارد.
وی مطالعه و کتابخوانی را در توسعه و پیشرفت کشور بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، با معرفی شش کتاب «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی»، «چلچراغ شیراز»، «امام رضا(علیه السلام) و زندگی»، «بانوی ملکوت»، «10 قصه از امام رضا(علیه السلام)» « ماه غریب من» برگزار می‌شود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، با اشاره به اینکه «این جشنواره در چند گروه سنی مختلف از کودک تا بزرگسالان در حال برگزاری است»، گفت:‌ برنامه‌های قصه‌گویی، جمع‌خوانی و نشست کتاب‌خوان در راستای برگزاری هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی در کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان برگزار شده است.
وی با اهمیت به برگزاری این جشنواره در راستای ترویج فرهنگ رضوی و زندگی، سبک و سیره ائمه معصومین (علیهما السلام)، خاطرنشان کرد: به منظور ترغیب و تشویق کودکان و نوجوانان به کتابخوانی در این راستا توسط دو فرد خیر 10 میلیون ریال اهدا شده است.
محبیان، با اشاره به کمک این خیرین در برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان، افزود:‌ از محل کمک‌ها، جوایز غیرنقدی برای تمام کتابخانه‌های شهرستان خریداری و ارسال شد تا به برترین‌ها اهدا شود.
وی، خاطرنشان کرد: مسابقه نقاشی از کتاب «10 قصه از امام رضا(علیه السلام) برای بچه‌ها» ویژه سه گروه سنی برگزار می‌شود و ما نیز بر اساس این گروه سنی جوایزی را خریداری و در اختیار کتابخانه‌ها قرار داده‌ایم تا به برندگان اهدا شود.
رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان همدان، از پیش‌بینی شرکت بالغ بر 2 هزار نفر از مردم شهرستان همدان در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد و افزود:‌ تاکنون استقبال خوب بوده و در استان نیز پیش‌بینی شده 10 هزار نفر در این جشنواره شرکت کنند.
وی، در پایان با اشاره به وجود دو کتابخانه روستایی در شهرستان همدان، گفت: در این شهرستان 25 کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی فعال است که از این بین 18 کتابخانه نهادی، 7 کتابخانه مشارکتی وجود دارد.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما