1396/3/22 دوشنبه مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان: جشنواره کتابخوانی رضوی، بستر مناسب ترویج فرهنگ کتابخوانی است مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان گفت: تشویق و ترغیب مردم به کتابخوانی یکی از بزرگترین توفیقاتی است که اگر در هر زمانی انجام شود باعث ارتقای فرهنگ خواهد شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، آیت‌الله سید مصطفی موسوی‌اصفهانی؛ مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان، با اشاره به برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی، اظهار کرد: تشویق و ترغیب مردم به کتابخوانی یکی از بزرگترین توفیقاتی است که اگر در هر زمانی انجام شود باعث ارتقای فرهنگ خواهد شد.
وی با تاکید به کتابخوانی از سوی جوانان، گفت: کتابخوانی باعث نخبه‌پروری شده و تحقیقات خصوصاً در رشته‌های مورد علاقه باعث رشد و پیشرفت در جامعه خواهد شد.
مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان، با بیان اینکه «پیشرفت کشور، علم، عمل و تقوا با کتابخوانی میسر خواهد شد»، افزود:‌ اگر بتوانیم بستر کتابخوانی را در بین دانش‌آموزان حتی اقشار مختلف جامعه فراهم کرده و مردم را به امر کتابخوانی تشویق کنیم در ارتقای فرهنگ دینی، اسلامی و پیشرفت دانشگاه‌ها، صنعت و اختراعات موثر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه «در اسلام به علم‌‌آموزی بسیار سفارش شده است»، خاطرنشان کرد:‌ اسلام همواره طرفدار علم بوده و هست.
آیت‌الله موسوی‌اصفهانی، تصریح کرد: پیشرفت‌هایی زیادی طی صدر اسلام در سایه علم برای مسلمانان ایجاد شد و بزرگانی چون بوعلی سینا در سایه تشویق به کتابخوانی تربیت شدند.
وی، با اشاره به راهکاری‌های معرفی کتاب‌های مفید برای بهره‌مندی عموم جامعه، افزود: باید نخبگانی در بین دانشمندان تراز اول در هر رشته‌هایی باشند که در مورد اختراعات، اطلاعات سیاسی و... کتاب‌های ارزشمند رامعرفی کنند.
مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان، ادامه داد: نخبگانی در هر رشته‌‌ای دور هم جمع شوند و بهترین کتاب‌ها را با زبان‌های آشنای مردم و مورد درک آنها تنظیم کنند و در اختیار دانشگاه‌ها و حوزه‌ها و ... قرار دهند تا اگر رتبه علمی در این زمینه کسب شد جایزه‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شود.
وی با بیان اینکه «ما در پیشرفت ورزشکاران خود برنامه‌ریزی می‌کنیم که اگر این روند در سطح علوم و پیشرفت مطالعه باشد مفید خواهد بود»، گفت: اگر به همان اندازه که به ورزش اهمیت می‌دهیم به پیشرفت علوم و اختراعات اهمیت می‌دادیم پیشرفت‌های بسیاری به دست می‌آمد.
آیت‌الله موسوی اصفهانی، اضافه کرد: حوزه‌هایی در مراکز علمی نظیر دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، مراکز تحقیق و پژوهش تشکیل شود و نخبگان بهترین کتاب را تهیه و در اختیار جامعه قرار دهند تا تشویق به امر کتابخوانی هدفمند شود.
مدیر حوزه‌های علمیه استان همدان، با اشاره به راهکار حفظ و غنی کردن هویت ایرانی اسلامی، گفت: یکی از راه‌ها این است که کتاب «خدمات متقابل ایران و اسلام» از مرحوم شهید مطهری تکثیر و در بین دانشمندان کشور پخش شود.
وی با اشاره به اینکه «وقتی خصوصیت ایرانی و اسلامی باهم قرینه شدند سلمان ایرانی با معنویات و علوم الهی در خدمت رسول اکرم(صلوات الله علیه و آله و سلم) قرار می‌گیرد»، افزود: اسلام ناب می‌تواند چنین چراغ‌های فروزانی را روشن کند که در عصر حاضر نیز امام خمینی(ره) از شخصیت‌هایی بودند که باعث شکل‌گیری جامعه ایرانی اسلامی شدند.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما