1396/3/21 يكشنبه دکتر عاطفه زارعی، خبر داد: انجام عملیات رف‌خوانی بیش از یک‌میلیون و 215 هزار نسخه کتاب‌ در کتابخانه‌های عمومی همدان دکتر عاطفه زارعی، از انجام عملیات رف‌خوانی یک میلیون و 215 هزار نسخه کتاب‌ در کتابخانه‌های همدان خبر داد و افزود: این طرح به صورت مداوم در تمام کتابخانه‌های عمومی استان انجام می‌شود.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با اشاره به افزایش تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان طی سال‌جاری، اظهار کرد: در حال حاضر 67 هزار و 418 نفر عضو فعال کتابخانه‌های عمومی استان هستند که درصد عضویت آنها 3.84 درصد است.
وی، از انجام عملیات رف‌خوانی یا قفسه‌خوانی در تمام کتابخانه‌های عمومی استان خبر داد و افزود: این عملیات از خردادماه تا پایان مردادماه در کتابخانه‌های عمومی استان انجام خواهد شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با بیان اینکه «این طرح به نوعی انبارگردانی کتاب‌های کتابخانه‌هاست»، افزود: بررسی کتاب‌های مفقود شده، کتاب‌های فرسوده و... طبق اجرای این طرح در برنامه قرار دارد.
وی با بیان اینکه «این طرح به صورت مداوم در تمام کتابخانه‌های عمومی استان انجام می‌شود»، ادامه داد: طبق این جریان کتاب‌های مفقودی از سیستم خارج شده و وجین کتاب‌های فرسوده و مرمت کتاب‌های قابل استفاده در دستور کار قرار می‌گیرد.
دکتر زارعی، با اشاره به وجین محتوایی کتاب‌ها، افزود: کتاب‌هایی که از لحاظ محتوایی مخاطب ندارند از سیستم خارج شده و به مرکز مبادلات کتاب استان ارسال می‌شود.
وی، خاطرنشان کرد: این اقدام در حال حاضر آغاز شده است اما اجرای آن زما‌ن‌بر است چرا که یک‌میلیون و 215 هزار نسخه کتاب‌ در کتابخانه‌های عمومی استان وجود دارد و باید تمام آنها سیاهه‌برداری شود تا وضعیت موجودی کتاب‌ها مورد بررسی قرار گیرد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با اشاره به اجرای طرح اهدای کتاب که امسال نیز طبق روال سال‌گذشته پیش می‌رود، افزود: با توجه به فرهنگ‌سازی خوبی که انجام شده حتی اگر تبلیغاتی نیز نباشد، در این زمینه کار در مجموع کتابخانه‌های عمومی استان پیش می‌رود و کتاب‌های مردمی به کتابخانه‌های عمومی اهدا می‌شود.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما