1396/3/21 يكشنبه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، عنوان کرد: پیش‌بینی شرکت 10 هزار نفر از همدانی‌ها در جشنواره کتابخوانی رضوی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان، از پیش‌بینی شرکت 10 هزار نفر در استان همدان در جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.
 به گزارش روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، دکتر عاطفه زارعی؛ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با اشاره به اینکه «این روزها تب جشنواره کتابخوانی رضوی در همدان داغ است»، اظهار کرد: این جشنواره در اداره‌کل کتابخانه‌های استان برگزار می‌شود و تا پایان خردادماه نیز جشنواره ادامه خواهد داشت.
وی از احتمال تمدید شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی تا 10 تیرماه خبر داد و افزود:‌ این جشنواره در حال حاضر در استان با همکاری مجموعه کتابخانه‌ها با دستگاه‌ها، دانشگاه‌ها و دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با بیان اینکه «دانشگاه بوعلی سینا و دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان و برخی دستگاه‌ها به صورت جداگانه جشنواره کتابخوانی رضوی را در بین کارکنان و دانشجویان خود برگزار می‌کند و هدایای ویژه‌ای برای برندگان در نظر گرفته شده است»، گفت: دانشگاه‌های علوم پزشکی و پیام نور و آزاد نیز در جشنواره کتابخوانی رضوی ورود کرده‌اند و برگزاری این جشنواره را با جمعیت هدف خود در برنامه دارند.
 
وی، با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی طی دهه کرامت در آستان مقدس امام علی بن موسی‌الرضا(علیه السلام) در قالب همایشی باشکوه با حضور تمام دستگاه‌ها، افزود: با توجه به استقبالی که برای شرکت در جشنواره از کتاب‌ها در کتابخانه‌های عمومی استان شد، یک هزار سی‌دی از منابع جشنواره نیز به صورت مجزا برای ارائه به مخاطبان در این جشنواره تهیه شده است.
دکتر زارعی با بیان اینکه «در داخل سی‌دی‌ها کتاب‌های جشنواره و پاسخنامه‌ها قرار گرفته و علاوه بر اینکه کتاب‌ها به امانت داده می‌شود به صورت رایگان این سی‌دی‌ها در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد»، گفت: مسابقه آنلاین این جشنواره نیز همچنان ادامه دارد.
وی، با اشاره به تفاوت مسابقه آنلاین و مکتوب، خاطرنشان کرد: در مسابقه مکتوب باید پاسخ‌ها درست باشد تا در مسابقه شرکت داده شود اما در مسابقه آنلاین تا دو اشتباه نیز امکان شرکت در قرعه‌کشی وجود دارد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان، با بیان اینکه «اداره‌کل زندان‌ها با جمعیت هدف خود نظیر مددجویان و پرسنل، سازمان فنی و حرفه‌ای، حوزه علمیه خواهران و برادران و سپاه پاسداران در این جشنواره همکاری کرده‌اند»، افزود: دستگاه‌های دیگری نیز برای شرکت در این جشنواره از ما کمک گرفته‌اند و در حال حاضر برای جمعیت هدف خود جشنواره را برگزار می‌کنند.
وی، با بیان اینکه «پیش‌بینی شده امسال 10 هزار نفر از استان در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند»، گفت: سال گذشته 5 هزار و 500 نفر در این جشنواره شرکت کردند و امسال با توجه به استقبال صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود حداقل دو برابر این تعداد در مسابقه شرکت کنند.
دکتر زارعی، در پایان افزود: زمان شرکت در جشنواره امسال بیشتر شده و احتمالاً تعداد شرکت‌کنندگان افزایش یابد که البته ایام امتحانات و تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها کمی در استقبال از جشنواره تاثیرگذار بوده است.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما